TR | EN | RU

Hakkımızda

1983 yılında Kuyumculuk mesleğinde usta olan 20 çalışanı ile 200m2'lik üretim atölyesinde Altın Zincir Dünyasına adım atan Midas, doğru çalışma prensipleri ile bugün sektörün öncü kuruluşlarından biri haline gelmiştir.

1997 yılında 8000 m2' lik modern fabrika binasına taşınarak üretimine devam eden şirketimiz, atölye üretiminden endüstriyel üretime geçerek kuyumculuk sektöründe yeni bir dönüşümün başlamasında önemli bir rol oynamıştır. Midas, dünyadaki değişim ve gelişmeleri takip ederek ülkemizde kuyumculuk sektörünün lokomotif sektörlerden birisi haline gelmesine katkı sağlamayı da temel hedeflerinden birisi olarak benimsemiştir.

Zaman içerisinde mevcut kapasitesini arttırarak günümüzde 12.500 m2'lik alana sahip, son teknoloji ile donatılmış modern üretim tesisinde, sürekli öğrenmeyi ve mükemmel kaliteye ulaşmayı kendisine ilke edinmiş 300 çalışanı ile üretimine devam eden Midas, değerli müşterilerine yeni trendlerin oluşmasına yön veren tasarımları ile üstün kaliteli ürünler sunmaya devam etmektedir.

2008 yılında kurumsallaşma yolunda yeni adımlar atan firmamız gerçekleştirdiği reorganizasyon çalışmaları ile sahip olduğu kültürel değerlerini daha da sağlam temeller üzerine oturtmuştur. Sektörde içi dolu zincir üretiminde ilk akla gelen, en güvenilir firma olan Midas, 2008 yılında üretim proseslerine yatırımlar yaparak, geçmişten gelen deneyimleri ile içi boş zincir üretimine de başlamıştır.

Midas sektörde ilk ve tek olarak 2010 yılı itibari ile uygulamaya geçirdiği Entegre Kalite Yönetim Sistemini doğrultusunda üretimini sürdürmektedir. Şirketimiz; ISO 9001 Kalite Yönetim Standardı doğrultusunda ürün kalitesinden ve müşteri memnuniyetinden ödün vermeden üretimini gerçekleştirdiğini; OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim  Standardı doğrultusunda üretimini gerçekleştirirken çalışanlarının sağlık ve güvenliğine verdiği önemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Standardı doğrultusunda üretim süreçlerini çevreye zarar vermeden gerçekleştirdiğini kanıtlayarak; ülkemizde ve dünyada önde gelen belgelendirme kuruluşu Bureau Veritas tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda Entegre Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanmıştır. Midas Entegre Kalite Yönetim Sistemi Türkiye Akreditasyon Kurumu TÜRKAK; İngiltere Akreditasyon Kurumu UKAS, Almanya Akreditasyon Kurumu DAR ve Amerika Akreditasyon Kurumu ANAB olmak üzere dört farklı akreditasyon kurumu tarafından akredite edilmiştir.
Kurumsal Kaynak Planlama Projesini hayata geçirerek sektörde yine bir ilke imza atan şirketimiz, çalışanlarımızın katılımı ve desteği ile bu projeyi başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

Midas A.Ş yönetimi, kurumsal değerimizin ve büyüme potansiyelimizin yükselmesini sağlayacak stratejik yönetim anlayışı ile hareket ederek aile mesleği olan kuyumculukta amatör ruhunu kaybetmeyerek profesyonel bir firmanın oluşmasını sağlamışlardır.

Toplam Kalite Yönetimi prensipleri doğrultusunda üretimde süreç geliştirme ve ürün kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarını bilimsel yöntemlere dayalı olarak yürüten şirketimiz, öğrenen organizasyon olabilme anlayışı ile sürekli gelişme ilkeleri ışığında kurumsal performansını daima arttırmaya odaklanmıştır. Şirketimiz ve tüm paydaşları arasındaki ilişkiler süreklilik, açıklık ve karşılıklı güvene dayanmaktadır.

Günümüz rekabet ortamında başarılı olmak için değişen iş koşullarını tahmin edebileceğimiz ve bunlara hızla yanıt verebileceğimiz stratejiler geliştiriyoruz. Amacımız bulunduğumuz sektörde kendi branşımızda yenilikçi, güçlü ve gelişen bir yönetim anlayışı ile daima en iyi olmayı hedefleyerek müşterilerimize hizmet vermektir.

Copyright © 2009, Midas tescilli markadır.